Kamilla, az ősi gyógyító növény
A kamillavirág ősidők óta az egyik legismertebb gyógynövény. Népszerűségét leginkább gyulladáscsökkentő hatásának köszönheti. Az ókori egyiptomiak a kamillát, a Napisten ajándékának tekintették, a rómaiak italok és tömjén készítéséhez használták.
Hippokrátesz, ókori görög orvos pedig úgy vélte, hogy a kamilla enyhíti a menstruációs görcsöket és vérbőség kezelésére is alkalmas. Az angolszászok a középkorban a kilenc szent gyógynövény egyikének tartották.
A kamilla gyakorlatilag a világ minden táján megtalálható, a fészkesvirágúak csoportjába tartozik. Gyógyászati célokra azonban ma már a nemesített fajtáját használják, kozmetikai célokra is vállalkozásszerűen termesztik a növényt. Biztos hogy a kamillával mindannyian találkoztunk már, hiszen csodálatos erejét mind a szépségiparban, mind a gyógyászatban számtalan területen alkalmazzák.
A teafű, orvosi székfű, pipiske, anyafű, bubulyka, piperefű, szentivánpipitér, katóka, anyaméhfű nevein is emlegetett ezerarcú kamillavirág gyulladáscsökkentő hatását valójában egy kékes színű illóolaj anyagnak, a kamazulénnak köszönheti. Nagyfokú baktériumölő hatással rendelkezik, fokozza a szervezet védekezőképességét, és többek között használhatjuk még emésztési zavarokra, lázcsillapításra, és borogatásként bőrproblémákra, nehezen gyógyuló sebekre is.
A növények doktoraként emlegetett kamillát számtalan problémára alkalmazhatjuk:
- Enyhíti a gyomor-, bél-, és epepanaszokat
- Erősíti az immunrendszert
- Gyógyítja a torokgyulladást
- Köhögés, bakteriális légúti fertőzések esetén jót tesz a kamillás gőzölés
- Kiváló fertőtlenítő hatása miatt kiváló nőgyógyászati problémák kezelésére
- Megszünteti a fertőzéseket
- Nyugtató, görcsoldó hatású
- Segít az éjszakai alvászavarok leküzdésében
- Gyógyítja az ekcémát, különböző bőrproblémákat
- Hajra, körömre is pozitív hatást gyakorol