Kérdése van? Bátran hívjon minket! +36 20 2527902
   

Blog

Hogyan tarthatjuk be könnyebben az újévi fogadalmakat?

Hogyan tarthatjuk be könnyebben az újévi fogadalmakat?

Az újévi fogadalmak sokunk számára egy friss kezdet ígéretét is hordozzák, hiszen igyekszünk új szokásokat kialakítani vagy jobb életminőséget szeretnénk elérni, esetleg a régi rossz szokásainkat elhagyni végre. A valóság azonban az, hogy a fogadalmak jelentős része hamar feledésbe merül, úgyhogy adunk három tippet, hogyan tarthatjuk be könnyebben a fogadalmakat!

Sokan azt gondolják, hogy az újévi fogadalom betartása az akaraterő hiányán múlik, azonban lehet, hogy nem megfelelő módszerekkel próbáljuk elérni céljainkat. Úgyhogy mi is összedugtuk fejünket és szépen sorba vettük, hogy nekünk miért nem valósultak meg korábban az újévi fogadalmak és milyen apróságokon múlt. Most pedig ezeket veletek is megosztjuk, hiszen idén mi is alaposan átgondoltuk a 2025-ös évre tett ígéreteinket!

 

KEZDJÜK KICSIBEN – AZ APRÓ SZOKÁSOK EREJE

Amiért sokszor abbahagytuk az az, hogy túl nagy célokat fogalmaztunk meg. Vagyis lefogyunk 30kg-ot vagy a régi ruhánkat szeretnénk magunkra ölteni (már) tavasszal vagy éppen egy lakást szeretnénk vásárolni. Ezek túl nagy és drasztikus változások elsőre, ezért is nehéz bevezetni mindennapi életünkbe egyik pillanatról a másikra. Ellenben az apró, fokozatos változtatások kevésbé tűnnek ijesztőnek, és könnyebb beépíteni azokat a mindennapokba. Ennek a technikának az alapja, hogy a szokások egymásra épülve egyre nagyobb eredményeket hoznak. Na de hogyan is alkalmazhatjuk ezeket?

Ne akarjunk mindent egyszerre, vagyis ha például azt fogadtuk meg, hogy többet fogunk mozogni, kezdjük napi 10 perces sétával, és fokozatosan növeljük az időt. Viszont legyünk következetesek és rendszeresek!

Kapcsoljuk össze a szokásainkat, azaz vonjunk össze egy új szokást egy már meglévővel. Például, ha minden reggel kávézunk, tegyük hozzá az új szokást: egy gyors nyújtást vagy 10 guggolást.

Legyünk türelmesek, hiszen az apró változások nem azonnal hoznak eredményt, de hosszútávon tartós szokásokká válnak.

 

HASZNÁLJUNK VIZUÁLIS EMLÉKEZTETŐKET

A vizuális emlékeztetők segíthetnek a céljainkra összpontosítani, és folyamatosan emlékeztetnek minket arra, hogy mit szeretnénk elérni. Az agyunk vizuális ingerekre nagyon érzékeny, így ha egy célunkhoz kapcsolódó képet vagy inspiráló üzenetet látunk nap, mint nap, az növeli az elkötelezettségünket. Hogy néz ki ez a mindennapokban?

Készíthetünk akár egy inspirációs táblát, amelyre képeket, idézeteket és céljainkkal kapcsolatos vizuális elemeket helyezünk el. Tegyük ezt a táblát egy jól látható helyre, például a hűtőre.

Használjunk jegyzeteket és emlékeztetőket, azaz bátran írjuk le a céljainkat rövid, pozitív mondatokban, például: „Minden nap egy lépéssel közelebb kerülök az egészséges élethez.” Helyezzük ezeket a jegyzeteket olyan helyekre, ahol gyakran megfordulunk.

De készíthetünk digitális emlékeztetőket: állítsunk be motiváló képeket háttérként a telefonunkon vagy számítógépünkön.

Például, ha az a célunk, hogy többet olvassunk, tegyük ki kedvenc könyveink borítójának képét vagy egy inspiráló idézetet a kedvenc olvasóhelyünkre. Így mindig eszünkbe jut, hogy szánjunk időt az olvasásra.

 

TALÁLJUNK TÁMOGATÓ KÖZÖSSÉGET

A társas támogatás hihetetlenül fontos, amikor új szokásokat próbálunk kialakítani. Egy támogató közösség vagy egy társ motivációt adhat, felelősségre vonhat, és segíthet átlendülni a nehezebb időszakokon. Hogyan találhatunk támogatókat?

Először is osszuk meg a céljainkat másokkal, vagyis mondjuk el a terveinket családtagjainknak vagy barátainknak, és kérjük meg őket, hogy támogassanak bennünket. Csatlakozhatunk közösségekhez is: keressünk olyan csoportokat, amelyek hasonló célokat követnek. Ez lehet egy helyi futóklub, egy online fórum vagy akár egy Facebook-csoport.

Legyen egy „fogadalom társunk”: találjunk valakit, aki szintén szeretne változtatni az életén, és támogassuk egymást a célok elérésében.

Például, ha az a célunk, hogy rendszeresen jógázzunk, csatlakozzunk egy jógaórához vagy egy online jóga-közösséghez. Az ilyen csoportokban a tagok gyakran megosztják tapasztalataikat, ami inspirálhat és motiválhat bennünket.



Az újévi fogadalmak betartása nem egyszerű, de a megfelelő technikák és hozzáállás segítségével hosszú távon is fenntarthatóak. Az apró lépések alkalmazása, a vizuális emlékeztetők használata és egy támogató közösség megtalálása mind hozzájárulhat ahhoz, hogy elérjük a céljainkat. Ne feledjük, hogy a siker kulcsa a kitartás és az önmagunkba vetett hit. Ha lépésről lépésre haladunk, és nem félünk segítséget kérni, az újév valóban a változás és fejlődés időszaka lehet.

Kívánjuk, hogy az újévi fogadalmaid ne csak célok, hanem valósággá váljanak! Az úton pedig ne feledkezz meg saját egészségedről és jólétedről – a természetes gyógymódok és a tudatos életmód minden lépésnél támogatni fognak.