Bodzavirág: egy növény, mely csodákat művel az immunrendszerrel
Gondoltátok volna, hogy a gyermekkorunk nyarait idéző kedvencünk a bodzaszörp, egy olyan varázslatos virágból készül, amely az immunrendszerünkkel valósággal csodát tesz?
A bodza a természetgyógyászatban ősidők óta az egyik legkedveltebb és leghatékonyabb gyógynövény. Fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő hatását már az indiánok is alkalmazták, terméséből gyógytea főzetet készítettek, melyet a bőr ápolására, a szem borogatására használtak.
A népi hagyományok szerint a bodza köhögésre, légúti megbetegedésekre, székrekedésre és gyomorfájdalomra is megfelelő segítséget nyújt.
Napjainkban immunrendszerünk erősítésére legalkalmasabb háziszer a bodza virágából készült gyógytea. Az őszi hónapokban amikor a meghűléses megbetegedések gyakorivá válnak, az antivirális tevékenységű bodzatea a legjobb orvosság. A bodza C- vitamin tartalma duplája a citrusokénak, amelyhez A-, és B- vitamin, speciális flavonoidok, antioxidánsok, gyümölcssavak és bioflavonoidok társulnak.
A bodza hatásainak listája szinte végeláthatatlan:
Immunerősítő
Erős izzasztó hatása révén lázcsillapító
Vízhajtó tulajdonsága miatt fogyasztó, testsúlycsökkentő
Enyhe hashajtó, enyhíti a székrekedés tüneteit
Köptető, köhögéscsillapító
Felszabadítja a légutakat
Elűzi a bélférgeket
Segít a daganatos megbetegedések megelőzésében
Antiszeptikus hatása miatt szájöblítőnek, szájvíznek is alkalmazható
Hatékonyan csökkenti az asztma tüneteit
Szíverősítő
Megszünteti az árpát
Külsőleg használva fertőtlenítő hatású
Bodzavirág tea elkészítése
Egy kanál bodzavirágot tegyünk egy edénybe, majd öntsük le 250ml forrásban lévő vízzel. Fedjük le az edényt és 10 percig hagyjuk ázni. Ha meghűlt, mézzel édesítve fogyaszthatjuk.
Étkezések után, tehát naponta háromszor fogyasszunk egy bögrével a gyógyteából. Meghűléses megbetegedésre napi 6–8 bögrével is meg lehet inni, de mindössze 3–4 napig szabad ekkora mennyiségben alkalmazni a gyógykúrát.